Dęciaki w Poznaniu

2020-12-16_wielkopolski

Po dłuższej przerwie konkursowej powoli zaczną wracać informacje o naszych uczniach którzy brali udział w konkursach. Na razie są to tylko konkursy online - ale pamiętajmy, że są to "onlinowe" wersje konkursów które na stałe zagościły na konkursowej mapie dęciaków.
15 grudnia zostały ogłoszone wyniki XXIII Wielkopolskiego Konkursu Uczniów Klas Instrumentów Dętych - wersja online. Bardzo się cieszymy, że trójka naszych uczniów zdobyła nagrody w swoich grupach i tak:

Ignacy Pilichaty z klasy saksofonu zdobył II miejsce,
Feliks Kiraga z klasy trąbki zdobył III miejsce,
Filip Bywalec z klasy trąbki otrzymał wyróżnienie.

Nagrody tym cenniejsze, że w czasach pandemii wszystkie konkursy zostały odwołane (za wyjątkiem konkursów online), a na ten jak podawali organizatorzy zgłosiło się 148 osób z całej Polski.

Kochani - gratulacje i oby tak dalej Happy

Nauczanie zdalne - instrukcja

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Od piątku nauczyciele instrumentu głównego przekazują Wam loginy i hasła do aplikacji Google Classroom. Przekazane loginy i hasła służą do zalogowania się w aplikacji w celu uczestniczenia (głównie) w zajęciach zbiorowych (kształcenie słuchu, audycje muzyczne, rytmika).
Aby zalogować się do aplikacji należy w przeglądarce Googla wpisać np. logowanie do Google Classroom lub kliknąć w link
https://accounts.google.com . Można również pobrać aplikację na telefon czy tablet ze sklepu Google Play. Uwaga Przed wykonaniem poniższych kroków sprawdź czy nie jesteś zalogowany na prywatnym koncie Google jeśli tak wyloguj się! Następnie należy wpisać swój login i hasło (otrzymane od nauczyciela) i kliknąć dalej. Po zalogowaniu system poprosi o nowe hasło wymyślone przez WAS. Po wprowadzeniu i zatwierdzeniu nowego hasła pojawi się konto Googla. W prawym górnym rogu jest ikonka składająca się z 9 kropek, po jej kliknięciu pojawią się narzędzia między innymi Classroom i Meet. Po kliknięciu w Classroom pojawi się strona z Waszymi zajęciami. Na nazwie zajęć (np. RYTMIKA KLASA IA) jest klawisz dołącz należy go kliknąć i to wszystko. Teraz wystarczy zasiąść
przed komputerem wg godziny i dnia zawartego w planie lekcji zalogować
się i kliknąć w odpowiednie zajęcia by do nich dołączyć.

Powodzenia!

Nowy rok szkolny

Wszystkich pierwszaków wraz z jednym rodzicem zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się we wtorek 1 września o godzinie 17.00 w Auli budynku A przy ulicy Zjednoczenia 42. Uczniowie klas II-VI starym zwyczajem od środy do piątku 2-4 września zgłaszają się do nauczycieli przedmiotów teoretycznych celem zapisania się do odpowiednich grup, a następnie zgłaszają się do nauczycieli przedmiotu głównego, akompaniamentu i pozostałych przedmiotów.
Przypominam (szczególnie ubiegłorocznym klasom III), że od klasy IV obowiązuje uczniów również forma muzykowania zespołowego. W tym półroczu (to ważne - mówimy o pierwszym semestrze) ze względu na pandemię nie będzie zajęć chóru oraz orkiestry. Zamiast tego w miarę możliwości uczniowie będą przydzielani na zespoły. O tym na jakie zajęcia będzie uczęszczać uczeń decyduje nauczyciel prowadzący przedmiot główny wspólnie z nauczycielem prowadzącym zajęcia zespołowe. W klasie V dochodzi przedmiot „fortepian dodatkowy” - proszę o tym pamiętać. Dla powtórzenia i utrwalenia - nauczyciele wszystkich przedmiotów mają dyżury w swoich klasach od środy 2.09 do piątku 4.09 w godzinach 15.00-18.00. Na stronie jest już praktycznie gotowy plan zajęć grupowych, ale oczywiście dopuszczamy drobne zmiany.

Drodzy Rodzice,
W tym trudnym dla wszystkich okresie bądźmy wszyscy dla siebie wyrozumiali oraz bądźmy elastyczni w kwestii układania planu zajęć. Na pewno zwróciliście uwagę, że jest więcej grup na zajęciach teoretycznych (ze względu na ograniczoną ilość dzieci w grupie) oraz, że zajęcia teoretyczne w zmniejszonym wymiarze będą się odbywały raz w tygodniu. Pamiętajcie, że to wszystko dla bezpieczeństwa Państwa dzieci, a co za tym idzie również dla bezpieczeństwa całych Waszych rodzin.

Kierownik Dydaktyki i Wychowania
Paweł Literski

Zakończenie roku

wakacje

Drodzy nauczyciele, uczniowie, rodzice. Dziwny rok mamy za sobą. Za chwilę, dziwne jego zakończenie. Zakończenie roku kojarzy się zarówno z sukcesem, zwieńczeniem efektów pracy całorocznej ale i bliską perspektywą zasłużonego odpoczynku. Nie czas na pogłębioną refleksję bo ta niechybnie zakłóciłaby atmosferę radości i satysfakcji. Niech wystarczy treść wielu moich informacji przekazywanych on-line społeczności szkolnej w trakcie roku szkolnego.
Dziękuję wszystkim za zrozumienie, wsparcie, wiarę w osiągnięcie celu. Dziś świętujemy sukces - promocję, ukończenie szkoły, dobre oceny, nabytą wiedzę i umiejętności. Życzę udanych wakacji!

Jerzy T. Szynder
dyrektor

WOKÓŁ NASZEJ SZKOŁY

Pomyślałem, że trzeba rodzicom, sympatykom jak i „przygodnym wędrowcom” odwiedzającym stronę WWW szkoły, przekazać garść informacji, w tym, tych z kategorii „drugiego planu”.
Trochę problem, w szkole 12 stopni… „Jak to? Tak to!” jak by napisała Maria Czubaszek. Nic nie jest wieczne. Ale od początku.
Koniec wakacji, początek roku- nerwowo. I nie chodzi o to, że 90% spraw toczy się spokojnie, kłopotem była niewielka, zawsze jednak ważna, grupa uczniów bez nauczyciela przedmiotu głównego czy innych zajęć. Kryzys kadrowy, który przyniosło samo życie, został skutecznie zażegnany. Najważniejsze- wszyscy uczniowie spokojnie kontynuowali naukę. Bez używania nazwisk (RODO?!) dziękuję serdecznie nauczycielom szkoły oraz spoza niej, którzy pomogli w tej sprawie.
Przełom roku szkolnego 2018/2019 oraz 2019/2020 (przepraszam za tę księgowość) dla realizacji postępowań w sprawie awansu zawodowego był nie mniej trudny. Rozporządzenia i ustawy regulujące proces postępowania- w tym zakresie, bardzo się zmieniały. W nie mniejszym stopniu komplikowało to moją pracę oraz przygotowania nauczycieli do finału procedury awansowej. Mimo zamieszania- udało się. Dwie nauczycielki przekroczyły kolejny próg rozwoju zawodowego. Jeszcze raz- gratuluję.
Stało się niemal normą, dobrą praktyką, że wiele wydarzeń w życiu naszej szkoły inicjują sami nauczyciel: konkursy, wieczornice, warsztaty, konsultacje, współdziałanie z placówkami oświaty i kultury miasta i powiatu- „Dziękuję Wam Koleżanki i Koledzy”. Dziękuję również rodzicom za wspieranie nauczycieli w realizacji inicjatyw. Ostatecznie chodzi o wychowanie przez muzykę powierzonych nam dzieci.
Wracając do „Jak to?- Tak to!” Problem tkwił w temperaturze. W ferie nie było uczniów, nie znaczy, że trwała martwa cisza. Staraniem administracji szkolnej, na ten czas zaplanowano konieczny remont kotłowni budynku A. Oczywiście wszystko zaczęło się znacznie wcześniej- pieniądze, projekt, wykonawca. W tym samym czasie została wykonana instalacja klimatyzacji obu auli szkolnych – w budynku A i B. Jeśli dodać trwające od lipca 2019 (sic!) KONKRETNE- choć nadal mało widoczne, działania na rzecz poprawy warunków do parkowania samochodów przez rodziców dowożących dzieci do szkoły oraz toczące się prace na rzecz zmiany siedziby szkoły- to podziękowania również należą się administracji szkolnej. Należą, tym bardziej, że jej działania stanowią drugi plan pracy szkoły, pracy koniecznej, będącej dopełnieniem wysiłku nauczycieli, uczniów i ich rodziców.
Przed nami jeszcze wiele. Na pierwszy ogień przeglądy klas instrumentalnych oraz test przedmiotów ogólnomuzycznych obejmujący uczniów klasy szóstej. Działania te prowadzone przez Centrum Edukacji Artystycznej mają na celu badanie wyników nauczania szkół artystycznych. W regionie lubuskim w ostatnich latach zajmowaliśmy I i II miejsce. Co ten rok przyniesie- zobaczymy.
Wszystkim za pierwsze półrocze dziękuję a powodzenia życzę na następne!


Jerzy T. Szynder
dyrektor


PS. Na Facebooku prowadzonym przez prezydenta miasta Jacka Milewskiego można zapoznać się ze szczegółami projektu siedziby Nowej Szkoły.