Koncerty jesienne w Otyniu

2019-10-29_otyn

We wtorek, 29 października, na zaproszenie przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otyniu odbyły się dwa ,,Jesienne koncerty’’ w wykonaniu naszych uczniów. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchali muzycznych prezentacji uczniów oraz chętnie udzielali odpowiedzi na temat instrumentów. Na zakończenie wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę ,,My jesteśmy krasnoludki’’.
W koncertach udział wzięli:

 • Nadia Kołodziej – skrzypce
 • Martyna Nalewajko – wiolonczela
 • Nela Malczyk – gitara
 • Miłosz Kalbarczyk – fortepian
 • Zofia Fedro – flet poprzeczny
 • Róża Romanowska – klarnet
 • Filip Bywalec – trąbka
 • Borys i Kacper Moczyńscy – duet akordeonowy
 • Natalia Ostrowska - śpiew

Pragnę podziękować pani Natalii Ostrowskiej za prowadzenie koncertów, która zawsze to robi profesjonalnie i czarująco. Dziękuję wszystkim pedagogom za przygotowanie uczniów do muzycznej prezentacji dla jakże miłej i sympatycznej publiczności. Nauczycielom, którzy towarzyszyli uczniom podczas koncertu, pani Agacie Bywalec, Danucie Bylicy, Bartoszowi Ostrowskiemu, Ryszardowi Żmijowskiemu, dziękuję w szczególności. Uczniom akompaniowała Joanna Kalbarczyk

Joanna Kalbarczyk

Dzień Edukacji Narodowej

2019-10-14_edukacja

Wczoraj w Muzeum Miejskim w Nowej Soli odbyły się obchody święta Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość swoimi występami uświetnili uczniowie naszej szkoły: Marcel Gołemberski, Filip i Patryk Maciak, Anna Kosiak, Aleksandra Kaczmarek, Hanna Kubów, Łucja Czajkowska oraz Miłosz Kalbarczyk. Część artystyczną poprowadziła pani Agata Dąbrowska. Koncert był bardzo udany, uczniowie zagrali fantastycznie - młodzi muzycy byli nagradzani obficie oklaskami przez publiczność zebraną w muzeum. Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz rodzicom za przybycie, a uczniom gratulujemy pięknych występów.

Agata Dąbrowska

Inauguracja roku akademickiego Nowosolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

2019-10-01_uniwersytet

1 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po raz kolejny nasza szkoła została poproszona o uświetnienie muzyką tego podniosłego wydarzenia. Przy błyskotliwych zapowiedziach p. Magdaleny Rodzynek- Siring zaprezentowali się uczniowie i absolwenci Szkoły Muzycznej.
Wystąpiły następujące zespoły:

 • „Mega Kwartet” przygotowany przez p. Beatę Gołembską w składzie: Maja Nowakowska, Lucia Rothermel, Anna Pukaluk, Patrycja Kryczka;
 • „Trio fortepianowe” przygotowane przez p. Patrycję Śmiejczak- Świdzińską w składzie: Łucja Czajkowska, Hanna Kubów oraz Miłosz Kalbarczyk;
 • zespół akordeonowy pod kierownictwem p. Ryszarda Żmijowskiego, w którego skład wchodzi nauczyciel prowadzący, uczennica-Marta Zalas oraz absolwenci- Barbara Dynak, Michał Dynak, Michał Dżugała, Mikołaj Kołtun.
Różnorodny repertuar spodobał się publiczności, którzy głośnymi brawami domagali się bisów. Cieszymy się, że mogliśmy muzyką uświetnić tak ważne wydarzenie.

Natalia Ostrowska

Nowy rok szklony

Wszystkich pierwszaków wraz z rodzicami zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się w poniedziałek 2 września o godzinie 17.00 w Auli budynku A przy ulicy Zjednoczenia 42. Uczniowie klas II-VI starym zwyczajem od wtorku 3 września w pierwszej kolejności zgłaszają się do nauczycieli przedmiotów teoretycznych celem zapisania się do odpowiednich grup, a następnie zgłaszają się do nauczycieli przedmiotu głównego, akompaniamentu i pozostałych przedmiotów.
Przypominam (szczególnie ubiegłorocznym klasom III), że od klasy IV obowiązuje uczniów również forma muzykowania zespołowego czyli orkiestra, chór lub zespół kameralny. O tym na jakie zajęcia będzie uczęszczać uczeń decyduje nauczyciel prowadzący przedmiot główny wspólnie z nauczycielem prowadzącym zajęcia zespołowe. W klasie V dochodzi przedmiot „fortepian dodatkowy” - proszę o tym pamiętać. Teraz najważniejsze - nauczyciele wszystkich przedmiotów mają dyżury w swoich klasach od wtorku 3.09 do czwartku 5.09 w godzinach 15.00-18.00. Na początku przyszłego tygodnia powinien na stronie pojawić się już szkic planu zajęć grupowych na nowy rok szkolny.

Kierownik Dydaktyki i Wychowania
Paweł Literski

Nagrody dla najlepszych uczniów

2019-06-15_sesja

Co roku Rada Miasta Nowa Sól wraz z jej Prezydentem Wadimem Tyszkiewiczem nagradza najlepszych uczniów wybranych ze wszystkich szkół naszego miasta. Każda szkoła ma możliwość wytypowania jednego ucznia ze szkoły do tej właśnie nagrody. W tym roku nasza Rada Pedagogiczna do nagrody Prezydenta Miasta Nowa Sól wytypowała puzonistę Juliana Pilichatego, a uroczyste wręczenie nagród odbyło się w piątek 14 czerwca o 12.30 na XII uroczystej Sesji Rady Miasta. W opinii Rady Pedagogicznej to właśnie Julian zasłużył sobie licznym koncertami na terenie miasta i powiatu oraz wysokimi notami na prestiżowych konkursach (m.in. na bardzo ważnych dla nas jako szkoły Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej) na to wyróżnienie.

Julek - wszyscy Ci gorąco kibicujemy i mamy nadzieję, że przyszły rok szkolny (już w Poznaniu) będzie równie owocny w nagrody jak ten w murach naszej szkoły.


Paweł Literski