Świąteczne wariacje muzyczne

2016-12-14_ndk


„Jest taki dzień, bardzo ciepły, chodź grudniowy. Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich. Dzień, który już, każdy z nas zna od kołyski.”

Rozbrzmiewały w naszej szkole od początku grudnia, słyszeliśmy ją w każdej klasie i na wielu instrumentach. Cóż to takiego? Zbliżają się najpiękniejsze święta w roku, a wraz z nimi jakże piękny zwyczaj wspólnego wykonywania kolęd. Nie mogło go zabraknąć również w „Naszej Muzycznej Rodzinie” i 14 grudnia 2016 roku w Nowosolskim Domu Kultury odbył się koncert pt.: ,,Świąteczne Wariacje Muzyczne'' .W tym dniu na scenie pojawili się wszyscy, którzy w ten szczególny czas chcieli podzielić się z innymi „iskierką miłości” obecną w naszych sercach w Dzień Bożego Narodzenia. W tym szczególnym dniu, w świąteczny nastrój koncertu wprowadziły nas byłe uczennice Szkoły Muzycznej Julita oraz Justyna Jania śpiewając piosenkę pt.„Biały śnieg”, po czym licznie zgromadzeni goście wysłuchali naszych uczniów w bogatym repertuarze zimowo – świątecznym przy równie różnorodnej obsadzie wykonawczej.
A podczas koncertu kolędowali:

śpiew solowy – Justyna, Julita Jania, Izabella Wiśniewska, Maja Nowakowska oraz klasa IIIa

Soliści:
Agata Mąka – skrzypce
Hanna Kubów – skrzypce
Miłosz Kalbarczyk – fortepian
Kacper Kortz - fortepian
Kacper Jakubowski - gitara

Zespoły:
zespół klarnetowy – Tobiasz Starewicz, Szymon Perlikiewicz, Jakub Napieralski, Jakub Gąsiorek, Jan Essel,
duet skrzypcowy – Julia Hałabura, Oliwia Walczyńska
duet fletowy – Maja Bryhcy, Maja Ławniczak
zespół wiolonczelowy- Anna Kołodziej, Aleksandra Grządzielska
duet akordeonowy – Marta Zalas, Mikołaj Kołtun
szkolna orkiestra kameralna oraz chór

Wiersze:
Jagoda Wawrzykowska, Klara Lachowicz, Wiktoria Przybylska, Julia Jaworska, Weronika Mamzer, Daria Cicharska, Kinga Solarewicz, Aleksandra Bartczak, Bartosz Ratajczak, Magdalena Urbaniak, Amelia Paluch

Autorki koncertu dziękują wszystkim wykonawcom za piękny występ, rodzicom oraz licznie przybyłej publiczności za poświęcony naszym uczniom czas, a szczególne podziękowania kierujemy do naszych nauczycieli za pomoc, włożony trud i przygotowanie uczniów do koncertu. A za rok ponownie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Natalia Ostrowska
Joanna Kalbarczyk