GRAND PRIX w Poznaniu

FOT74BA

W sobotę 26 listopada 2016 roku liczna reprezentacja z naszej szkoły w składzie: Maja Brychcy i Kinga Solarewicz z klasy fletu Renaty Wojtkowiak, Karolina Lachowicz i Kacper Libner z klasy saksofonu Mirosława Jędrzejewskiego oraz czwórka "blaszana" w składzie: Dominik Ciesielski, Marcel Gołemberski, Filip Kowalski, Julian Pilichaty z klasy Pawła Literskiego pojechała na XXI WIELKOPOLSKI KONKURS UCZNIÓW KLAS INSTRUMENTÓW DĘTYCH.
Nasi uczniowie zawsze z tego konkursu wracali z nagrodami, ale takiej niespodzianki jaką sprawiła nam Karolinka jeszcze w naszej wyjazdowej historii nie było Happy Karolinka Lachowicz która uczy się dopiero drugi rok w klasie saksofonu Mirosława Jędrzejewskiego zdobyła I miejsce w II grupie oraz GRAND PRIX czyli główną nagrodę konkursu (niezależną od miejsce w poszczególnych grupach). Karolinka na szczęście na podium nie była osamotniona ponieważ dwaj nasi uczniowie Dominik Ciesielski oraz Julian Pilichaty z klasy Pawła Literskiego otrzymali wyróżnienia w swojej grupie.
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy za trud przygotowań, a szczególne podziękowania kieruję w stronę naszej niezastąpionej akompaniatorki - Lucyny Jędrzejewskiej która w tym roku również "gościnnie" akompaniowała naszym flecistkom.
Na koniec jeszcze raz pogratuluję laureatom konkursu i myślę, że trzeba pilnie śledzić ich losy bo mam wrażenie, że nie raz jeszcze o nich usłyszymy.

Paweł Literski