Uroczysta Msza Święta

2017-04-23_msza


23 kwietnia o godz. 11.30 w kościele p.w. św. Antoniego odbyła się dziękczynna, uroczysta msza święta z okazji 50-lecia Naszej Szkoły. „Kto sławi Boga poprzez muzykę, to jakby podwójnie uwielbia Jego Święte Imię”, jakżeby więc w tak uroczystym dniu mogło zabraknąć uczniów, absolwentów i nauczycieli Naszej Szkoły? Wszyscy chętnie włączyli się w celebrowanie tak ważnego dla nas święta. Oprawą muzyczną zajęła się orkiestra i chór, wykonując następujące części mszy - Na wejście, Kyrie, Gloria, Sanctus oraz Wyjście. Na początku mszy orkiestra akompaniowała absolwentce naszej szkoły Justynie Kołodziej, która uczy się w Szkole Muzycznej w Zielonej Górze, w klasie śpiewu solowego u pani Anny Ulwańskiej (również naszej absolwentki). Justynka zaśpiewała psalm, a nauczyciele i absolwenci przeczytali czytania oraz przygotowali dary na Ofiarowanie. Muzykę „dostarczyła” również parafialna schola młodzieżowa, w której znaleźli się nasi absolwenci, rodzice naszych uczniów, a nawet nauczyciele - czyli pani Anna Zatwarnicka. Tak liczny, wspólny udział w celebracji mszy dał wszystkim poczucie jedności i przynależności do WIELKIEJ MUZYCZNEJ RODZINY jaką jest Nasza Szkoła.
Składam serdeczne podziękowania rodzicom za dowóz dzieci, uczniom za koncentrację i pomoc w „sprawach technicznych” oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w sprawnym złożeniu sprzętu niezbędnego do zaistnienia orkiestry i chóru. DZIĘKUJĘ !!!

Natalia Ostrowska


Oprócz szkolnej orkiestry i chóru, na dzisiejszej Mszy Świętej zagrała schola złożona w większości z uczniów, absolwentów oraz rodziców związanych ze szkołą muzyczną. Z okazji 50 lecia szkoły, na wspólnym śpiewaniu na chwałę Pana spotkali się:

  • uczniowie: Judyta Gazińska i Lena Paździorko,
  • absolwenci: Martyna Dziechciaruk, Kajetan Serwan, Grzegorz Sobczak, Kamil Szymczak, Józef Zatwarnicki,
  • rodzice uczniów: Halina Szymczak, Barbara Paździorko, Katarzyna Gazińska, Wojciech Gaziński
  • wspomogli nas gościnnie: Patrycja Koprowska, Izabela Sotek, Zuzanna Muenchberg i Wojciech Zatwarnicki.

Anna Zatwarnicka