Warsztaty dla blachy

2017-11-06-blacha

W poniedziałek 6 listopada w Auli B naszej szkoły odbyły się warsztaty przeznaczone dla nauczycieli regionu lubuskiego uczących na instrumentach dętych blaszanych oraz uczniów uczących się na tych instrumentach. Warsztaty poprowadził p.Jakub Waszczeniuk który na codzień jest trębaczem solistą w orkiestrze Sinfonia Varsovia oraz prowadzi klasę w Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie i oczywiście koncertuje na estradach świata.
Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 11 spotkaniem z licznie przybyłymi nauczycielami gdzie p.Jakub Waszczeniuk przedstawił najnowsze trendy w nauczaniu gry na trąbce oraz omówił problemy które mogę najczęściej występować u uczniów i jakimi metodami możemy je przezwyciężyć. Około godziny 13.30 rozpoczęła się najciekawsza część warsztatów czyli lekcje otwarte z udziałem uczniów. Pan Waszczeniuk prowadząc zajęcia z kolejnymi uczniami przekazywał im uwagi i sugerował co powinni poprawić w swojej grze.
Warsztaty z pewnością przyniosą wiele dobrego ponieważ nierzadko te same uwagi zasłyszane z ust innego pedagoga mają zupełnie "inną wagę" i mogę lepiej trafić do uczniów.
Po pierwsze chciałem podziękować za przybycie p.Jakubowi Waszczeniukowi, ale również bardzo dziękuję uczniom i rodzicom za tak liczne przybycie na warsztaty, p.Dyrektorowi za ich organizację oraz p.Markowi za wszystkie rozwiązania cateringowo-logistyczne.

Paweł Literski