Wydmuchaliśmy w Poznaniu ....

2017_03_11_poznan


W dniach 10-11.03.2017 w Poznaniu odbył się jubileuszowy XXV Poznański Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych. Zwyczajowo ten konkurs jest znaczącą i silnie obsadzoną imprezą, ale w tym roku zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania Organizatorów. Do przesłuchań przystąpiło 109 uczniów grających na trąbce, waltorni, puzonie i tubie ze szkół w całej Polsce. Bardzo liczną i silną grupę stanowili w tym roku uczniowie z Górnego Śląska (Jaworzno, Dąbrowa Górnicza, Opole) ale również mieliśmy reprezentantów z największych ośrodków takich jak Poznań, Gdynia, Bydgoszcz, Szczecinek, Kalisz, Konin, Szczecin, Zielona Góra, Warszawa oraz wiele, wiele innych. Uczniowie rywalizowali w pięciu grupach wiekowych z których najliczniej i chyba najsilniej były obsadzone grupy najmłodsze czyli pierwsza i druga. Z naszej szkoły na konkurs pojechali dwaj nasi uczniowie z mojej klasy i potwierdzili na konkursie swoje umiejętności zdobywając:

  • Dominik Ciesielski - II miejsce w I grupie
  • Julian Pilichaty - I miejsce w II grupie

Chciałbym dodać, że Dominik oraz Julian byli rocznikowo najmłodsi w swoich grupach !!! Naszym uczniom przy fortepianie akompaniowała jedyna w swoim rodzaju (powinna chyba dostać medal za cierpliwość i serce dla dzieci) Lucyna Jędrzejewska.

Chciałbym podziękować wszystkim którzy przyczynili się do tego sukcesu czyli rodzicom Juliana i Dominika którzy dzielnie sekundowali swoim dzieciom, a jednocześnie byli "na każde wezwanie" i nigdy nie usłyszałem od nich, że nie maja czasu lub nie mogą. Następne podziękowania kieruję do Lucyny Jędrzejewskiej za te godziny grania i ćwiczenia z chłopakami - opłaciło się. Na koniec słowo "dziękuję" do Was moich uczniowie. Osiągnęliście na tym konkursie bardzo dużo, ale to jeszcze nie ostatnie słowo w tym roku. Przed nami jeszcze Oława i kto wie co jeszcze …..

Paweł Literski


P.S. Na konkursie był jeszcze jeden nasz absolwent z klasy trąbki Dominik Manyś który obecnie uczy się w PSM I i II st. w Zielonej Górze. Dominik również nie wrócił z pustymi rękami i w swojej grupie wiekowej otrzymał wyróżnienie. Dominika będziemy mogli usłyszeć już niedługo podczas koncertu jubileuszowego w Muzeum.