KID 2016 czyli dęciacy w akcji

xxv_kid_olawa

W tym roku przypadły jubileuszowe, bo już 25 Konfrontacje Instrumentów Dętych w Oławie. Oławskie zmagania zawsze gromadzą rzeszę najlepszych dęciaków z całego kraju, a ponieważ były to jubileuszowe spotkania to reprezentacja uczniów z całej Polski była wyjątkowo liczna i wyjątkowo mocna. Tradycyjnie przesłuchania odbywają się w dwóch grupach - instrumentów dętych drewnianych oraz instrumentów dętych blaszanych. W tym roku w grupie instrumentów dętych drewnianych do przesłuchań przystąpiło 59 uczniów, a blasze 82 uczniów.
Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie. Piotr Maruszczak grający na trąbce oraz Julian Pilichaty - puzonista. Obydwaj są z klasy Pawła Literskiego. Występ obydwóch naszych uczniów stał na bardzo wysokim poziomie i z ten występ i ich pracę bardzo im dziękuję. W tym roku w gronie laureatów znalazł się Julian Pilichaty, który otrzymał wyróżnienie w grupie instrumentów dętych blaszanych. Zważając, że Julek jest dopiero w trzeciej klasie myślę, że do zakończenia jego nauki w naszej szkole nie raz o nim usłyszymy.
Bardzo dziękuję również naszej akompaniatorce - Lucynie Jędrzejewskiej, która jak zwykle była "dobrym duchem" który pomagał chłopakom w przygotowaniach do występu jak i podczas samej prezentacji na scenie.
Podziękowania kieruję również w stronę rodziców za ich pomoc i dopilnowanie chłopaków w trakcie przygotowań do wyjazdu.

Paweł Literski