Koncert z okazji Tygodnia Niepodległości

DSC01636_www

W Tygodniu Niepodległości poprzedzającym dzień 11 listopada, odbył się w naszej szkole koncert z okazji tego święta. Święta, o którym dużo się mówi i które każdy, pomijając oczywiste fakty, rozumie na swój sposób. Do tego święta zupełnie inaczej „podchodzą” ludzie starsi, zupełnie inaczej dzieci. Mam jednak nadzieję, że jest to czas na refleksję i „wielki szacun” jak zwykła mawiać młodzież dla tych, którzy swoje życie oddali za Polskę.

O bohaterach „tamtych dni” oraz o marszałku Józefie Piłsudskim opowiedziały Maja Marciniak i Nadia Andrzejewska. Koncert wypełniły utwory wykonane przez Anię Kołodziej, Wiktorię Bator w duecie z panią Elżbietą Cichocką, Marcela Świdzińskiego, kwartet fortepianowy „Vivo” w składzie: Aniela Ziobrowska, Hanna Jurek, Gabriela Krzesik i Natanael Gramont; Maja Sebastianowicz, Katarzyna Zych, Dominik Manyś, Hanna Jurek, Agnieszka Hajduk, Stanisław Cieślak oraz trio fortepianowe „Forte” w składzie Katarzyna Zych, Anna Kołodziej i Maja Sebastianowicz. W pięknych strojach z elementami narodowymi i kotylionami, za które dziękujemy pani Monice Bator, nasi uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania ☺

Słowa podziękowania za włączenie się w inicjatywę Tygodnia Niepodległości, skierowali do wszystkich uczniów, rodziców i pedagogów zaangażowanych w przygotowanie koncertu przewodniczący Rady Miasta pan Piotr Szyszko oraz dyrektor naszej szkoły pan Jerzy Tadeusz Szynder. Piękne chwile zatrzymali w swoich obiektywach pan Adam Świdziński i pan Paweł Literski - obejrzyjcie sami.

Co roku w Święto Niepodległości z dużym wzruszeniem wysłuchuję Apelu Poległych. Uświadamiam sobie wtedy jak wielka jest cena wolności i jak wielu ludzi nosi znamię cierpienia i wojny. Nam, co uważam za ogromne szczęście, dane jest żyć w czasie pokoju. Warto więc żyć tak, abyśmy zarówno my , jak i przyszłe pokolenia Polaków, mogli z podniesioną głową „stanąć do Apelu”.

Anna Zatwarnicka