Koncert na Uniwersytecie Zielonogórskim

2015_12_koncert_uz


W czwartek 17 grudnia w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się niecodzienny koncert p.t.: "Opowieści Wigilijne 2.0" zorganizowany przez prof UZ Ryszarda Zimnickiego - kierownika Zakładu Dydaktyki Instrumentalnej. Na koncercie bogatą oprawę muzyczną zapewnili studenci i wykładowcy reprezentujący Instytut Muzyki, Diecezjalne Studium Organistowskie i lubuskie Szkoły Muzyczne. Wyjątkowo liczna i zróżnicowana grupa wykonawców w tym roku miała charakter międzynarodowy, gdyż wystąpiły również osoby studiujące w Instytucie w ramach programu „Erasmus” oraz stażu międzynarodowego.
Na koncert zostali również zaproszeni dwaj nasi uczniowie Filip Kowalski i Julian Pilichaty z klasy Pawła Literskiego. Ich występ na gościnnej scenie Uniwersytetu niejako był pokłosiem ich wcześniejszego występu na koncertach dla młodzieży w Filharmonii Zielonogórskiej, gdzie usłyszał ich prof. Ryszard Zimnicki i postanowił zaprosić ich jako swoistą "niespodziankę" dla studentów. Chłopcy zagrali w duecie dwie kolędy - Cichą noc oraz Adeste Fidelis.
Młodzi wykonawcy tak się spodobali studentom, że brawom nie było końca. Ja osobiście dziękuję im bardzo za wspaniały występ mając jednocześnie nadzieję, że wszystkie ich przyszłe występy będą równie dobre.
Paweł Literski