Nasi uczniowie grali w Filharmonii Zielonogórskiej

2017_12_03_FZ


Niedziela 3 grudnia 2017 roku była bardzo pracowita dla naszych uczniów. Wystąpili oni na nadzwyczajnym koncercie który był zwieńczeniem serii koncertów rodzinnych organizowanych przez Filharmonię Zielonogórską. Przy szczelnie wypełnionej sali wystąpiła Karolina Lachowicz z klasy saksofonu Mirosława Jędrzejewskiego oraz Dominik Ciesielski z klasy trąbki Pawła Literskiego. Uczniowie wykonali utwory z towarzyszeniem fortepianu przy którym akompaniowała nasza nieoceniona Lucyna Jędrzejewska. Uczniowie zaprezentowali się na estradzie bardzo dobrze, ale nie skończyło się tylko na prezentacji muzycznej ponieważ prowadzący koncert Sławomir Kozłowski poprosił ich jeszcze, żeby powiedzieli kilka słów o swoich instrumentach oraz żeby pokazali w jaki sposób gra się na instrumencie. Z tego zadania również wywiązali się bardzo dobrze.
Było nam niezmiernie miło, że dyrektor Czesław Grabowski zaprosił właśnie dzieci z naszej szkoły na ten koncert (mając duży wybór szkół z okolic Zielonej Góry) co zresztą bardzo ładnie wpisuje się w informację z Centrum Edukacji Artystycznej o rankingu szkół województwa lubuskiego gdzie nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce.
Chciałem bardzo podziękować uczniom i ich rodzicom za przygotowania do koncertu oraz szczególnie Lucynie Jędrzejewskiej za - jak zwykle na najwyższym poziomie - akompaniament. Więcej zdjęć z koncertu możemy znaleźć w galerii na stronie www.

Paweł Literski