Ogólnopolski Głogowski Konkurs Trębaczy

2021-04-22-glogow


Od wtorku 20 kwietnia do czwartku 22 kwietnia w niedalekim Głogowie odbywał się VI Ogólnopolski Głogowski Konkurs Trębaczy. Impreza od pierwszej edycji sporo urosła i obecnie jest jedynym profilowanym konkursem w Polsce (czyli dla samych trębaczy) pod patronatem CEA. W tym roku do Głogowa zostały nadesłane nagrania (ponieważ był to konkurs online) ze szkół z całej Polski. Tradycyjnie jak to na konkursach "blaszanych" bardzo licznie reprezentowany był Górny Śląsk, ale nie tylko bo co zaskoczyło nawet organizatorów, że zgłosiła się cała Polska z największymi ośrodkami takimi jak Wrocław, Łódź, Poznań, Kraków, Gdański i wiele innych. O zainteresowaniu konkursem niech świadczy fakt, że zagłoszenia miały być przyjmowane do 31 marca, a z powodu dużej ilości zgłoszeń lista została zamknięta już 13 marca Happy

Z naszej szkoły właściwie na każdy konkurs jechali trębacze i za każdym razem byli w gronie laureatów (choć nie wszyscy). W tym roku pojechało czworo uczniów: Filip Bywalec, Feliks Kiraga, Dominik Ciesielski oraz Marcel Gołemberski (ciekawy jestem czy Marcel pamięta, że był na konkursie w Głogowie w 2016 roku). W tegorocznej edycji konkursu Marcel Gołemberski zdobył III nagrodę w II grupie (zresztą najmocniej obsadzonej)

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie bardzo dziękuję za włożoną pracę w przygotowania i nagrania, dziękuję rodzicom oraz p.Lucynie Jędrzejewskiej (która została uhonorowana za wyróżniający akompaniament). Marcelowi gratuluję sukcesu - szczególnie, że zdobytego przy tak dużej konkurencji.

Paweł Literski