Szukajcie a… pieniądze się znajdą!

Dla naszej szkoły minione (niestety) wakacje były bardzo udane. Stanowiły kulminację wielomiesięcznych zabiegów o to by zrobić krok do przodu, by było lepiej. Niektóre z efektów wprost trudno nie zauważyć.

W tym e-artykule jednak, chciałem się skupić tylko na zakupie instrumentów z funduszu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pieniądze otrzymaliśmy w efekcie złożenia dwóch wniosków w ramach projektu „Infrastruktura szkolnictwa artystycznego”. Otrzymaną kwotę łączną, 67 tys. złotych, zgodnie z treścią wniosków, przeznaczyliśmy na zakup instrumentów dla uczniów klas najmłodszych oraz dla potrzeb licznych w szkole form muzykowania zespołowego. Wzbogaciły one instrumentarium szkoły m. in. o wiolonczele, skrzypce, instrumenty dęte blaszane i drewniane ( w tym specjalne dla uczniów najmłodszych) a ponadto futerały, akcesoria, zestawy instrumentów Orffa oraz sprzęt nagłośnieniowy i projektor cyfrowy. W roku zmian w szkolnictwie muzycznym, zakupy instrumentów na taką skalę wzmacniają nadzieję na skuteczne ich wprowadzenie.

Udało się, bo nie zabrakło wiary i uporu w zabiegach o pieniądze głównych inicjatorów wniosków - nauczycieli Pawła Literskiego i Adama Świdzińskiego. Były dwa wnioski, stąd dwa nazwiska. Dodać trzeba, że na 272 szkoły, tylko nasza złożyła dwa wnioski. Pierwszy raz próbowaliśmy w 2012 r.- nie udało się. W tym wyszło „na bogato”. Czas dziękować naszym przełożonym i tym którym się „chciało chcieć”.

Jerzy T. Szynder
dyrektor