Ślubowanie klas I

2016-10-21_slubowanie


„Czy przyrzekacie być pilnymi i wzorowymi uczniami?...”

21 października w Auli A odbyło się uroczyste ślubowanie klas I.

To był ich pierwszy występ na szkolnej scenie, ale poradzili sobie znakomicie z tremą śpiewając piosenki o: kolorowych nutkach (które od tej chwili staną się dla nich swoistym abecadłem muzycznym), czy o leśnych duszkach, które wspomagając krasnoludki uczą dzieci jak trzeba się zachowywać w lesie. Niektórzy uczniowie mieli tyle odwagi, że zdecydowali się na występ solistyczny, należeli do nich: Patrycja Pich, Oliwia Hrebeniuk, Maja Nowakowska oraz zespół gitarowy w składzie: Amelia Kozicz, Klaudia Smolińska i nauczyciel prowadzący pani Elżbieta Cichocka.
Jak na koncert przystało na scenie znalazły się również wielkie gwiazdy. Należały do nich dwie skrzypaczki: Katarzyna Zych - która otrzymała Stypendium Prezydenta Nowej Soli oraz Klara Lachowicz - stypendystka Wójta Gminy Otyń. Po wspaniałym występie Kasi, której na fortepianie towarzyszyła ubiegłoroczna stypendystka Maja Sebastianowicz Pan Dyrektor wręczył dziewczętom dyplomy oraz kwiaty.
Następny punkt programu - ślubowanie przebiegł w bardzo uroczystej i miłej atmosferze dzięki osobie Pana Dyrektora, który niczym król pasujący giermków na rycerzy dokonał pasowania uczniów smyczkiem przybranym w biało-czerwone barwy. Uczniowie z należytą uwagą słuchali słów Pana Dyrektora oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominek. Niespodzianką okazał się skecz przygotowany przez uczniów klasy III Miłosza Kalbarczyka oraz Emilki Swobody. Uczniów przygotowała pani Joanna Kalbarczyk.
Tak upłynął ten wyjątkowy wieczór. Gratulujemy uczniom oraz dziękujemy ich najbliższym za pomoc w przygotowaniu uczniów do ślubowania.
Do zobaczenia na koncertach!

Natalia Ostrowska
Magdalena Rozynek-Siring