Sobotni koncert pod znakiem Jubileuszu

2016_12_10_jubileuszowy

W sobotni wieczór, 10 grudnia 2016 roku , w Muzeum Miejskim w Nowej Soli, odbył się drugi, jubileuszowy koncert z okazji 50-lecia naszej szkoły. Wykonawcami koncertu byli tym razem uczniowie - ostatnio mogliśmy usłyszeć absolwentów, którym raz jeszcze dziękujemy. W muzyczną podróż wybraliśmy się po śladach tych wszystkich osób, które były związane z naszą szkołą: wspominaliśmy jej twórców, nauczycieli, absolwentów, rodziców i tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili i przyczyniają się do tego, że nasza szkoła wciąż jest miejscem pełnym ludzi. Miejscem, w którym spełniają się marzenia artystyczne, miejscem, w którym nawiązują się przyjacielskie relacje między uczniami i nauczycielami, miejscem pełnym muzyki…
W koncercie wystąpili soliści: Marcin Mosorzewski, Maja Sebastianowicz, Zuzanna Sobieniak, Miłosz Kalbarczyk, Hanna Kubów, Anna Kołodziej, Katarzyna Zych, Julian Pilichaty, Karolina Lachowicz. Solistom akompaniowały panie: Alicja Aksentowicz, Lilia Barańska, Lucyna Jędrzejewska, Joanna Kalbarczyk. Usłyszeliśmy również zespoły: trio fortepianowe w składzie: Katarzyna Zych, Anna Kołodziej i Klaudia Bogucka oraz trio „Mak” w składzie: Aneta Grzegorska, Marcin Mosorzewski i Maja Sebastianowicz.
Wspomnienia o szkole i ludziach odkrywali przed zgromadzona publicznością gospodarze sobotniego koncertu: Magdalena Urbaniak i Kacper Kortz.
Wszystkim wykonawcom, nauczycielom, naszej wspaniałej publiczności serdecznie dziękujemy za bycie z nami i zapraszamy na kolejne koncerty.

Anna Zatwarnicka