Pasowanie na ucznia

DSC_0111

Ponad miesiąc nauki za nami. Dla pierwszoklasistów to wyjątkowy czas. Czas poznawania i sprawdzania, Jak „działa” Szkoła Muzyczna?

10 października 2014 roku, w auli naszej szkoły odbyło się wielkie święto.

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Kochani pierwszoklasiści, od tego momentu jesteście pełnoprawnymi uczniami i z dumą możecie nosić zaszczytne miano ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli. Nic nie zastąpi obcowania z muzyką na żywo, dlatego uroczystość rozpoczął koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły:

  • Jako pierwszy wystąpił zespół gitarowy w składzie, Zuzanna Żuberek, Kacper Jakubowski, Miłosz Ozgowicz, który pod okiem Pani Elżbiety Cichockiej wykonał utwór pt. „Słoneczniki”, T. Stachaka.
  • Maria Jas z klasy fortepianu p. L. Barańskiej zagrała „Kumoszki” F. Rybickiego
  • Tobiasz Starowicz, klarnet, nauczyciel p. Bartosz Ostrowski zagrał utwór H.C. Work, „Zegar dziadunia”


Następnie na scenie zaprezentowali się bohaterowie dnia, najmłodsi uczniowie, którzy przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Natalii Ostrowskiej i Magdaleny Rozynek-Siring. Były piosenki: „Ho, ho, pierwsza klasa” z towarzyszeniem instrumentów perkusyjnych, „Ślubowanie”, „Złota bajka”, „Tęcza”, oraz krótkie, zabawne scenki, pokazujące ucznia Szkoły Muzycznej 20 lat później.
Tym razem rozbrzmiewał koncert fortepianowy b-moll Piotra Czajkowskiego. Widzowie mogli poczuć się jak na prawdziwym koncercie podczas występu trzech wybitnych tenorów. Prezenterka telewizyjna przeprowadziła krótki wywiad z wyjątkowym gościem , Panią Prezydent. Była też gitarzystka, która gitarę klasyczną porzuciła na rzecz ostrej muzyki rockowej.

Tym występem uczniowie udowodnili, że zasłużyli na miano ucznia naszej szkoły. Zrobiło się poważnie i uroczyście. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenia, po czym Pan Dyrektor pasował każdego ucznia smyczkiem udekorowanym w barwy narodowe.
Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, ołówki i długopisy z motywami muzycznymi.

Niech same piszą nuty…
A wszystkie scenki, które odgrywaliście na scenie będą zapowiedzią cudownych chwil, które dzięki nauce w naszej szkole i MUZYCE mogą spotkać Was w przyszłości.
POWODZENIA!!!

Natalia Ostrowska
Magdalena Rozynek - Siring