"Przedziwna historia…"

DSCN0190
Miała miejsce bardzo dawno temu w 1207 roku, kiedy to na świat przyszła św. Elżbieta Węgierska – patronka otyńskiego przedszkola Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek. Z okazji jej święta, które przypada 17 listopada najstarsze przedszkolaki z grupy ,,Pszczółki'', absolwenci tegoż przedszkola, rodzice oraz zaprzyjaźniony od kilku lat ZESPÓŁ ,,MŁODE SMYKI'' wzięli udział w przedstawieniu ,,Przedziwna historia św. Elżbiety''.
Zespół skrzypcowy w składzie Weronika Gmurkowska, Maja Marciniak, Martyna Wróblewska oraz Justyna Kołodziej pod czujnym okiem Pani Patrycji Śmiejczak-Świdzińskiej wykonał podczas przedstawienia dwa utwory. Pierwszym z nich był Menuet J. S. Bacha do którego ,,Pszczółki'' czyli dworzanie wykonali taniec dworski, a w drugiej kompozycji pt. ,,Miś z laleczką'' wraz z brawami od publiczności mała Elżbietka wraz z Ludwikiem odegrali scenkę bawiących się dzieci.
Przedstawienie odbyło się w niedzielę 17 listopada 2013 roku po mszy świętej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Otyniu. Licznie zgromadzona publiczność, w tym i uczniowie naszej szkoły, którzy mieszkają w Otyniu z wielką ciekawością podpatrywali grę młodych aktorów, a także grę naszego zespołu. Otynianie nagrodzili wszystkich gromkimi brawami.

Joanna Kalbarczyk