Nowy rok szkolny

Wszystkich pierwszaków wraz z jednym rodzicem zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się we wtorek 1 września o godzinie 17.00 w Auli budynku A przy ulicy Zjednoczenia 42. Uczniowie klas II-VI starym zwyczajem od środy do piątku 2-4 września zgłaszają się do nauczycieli przedmiotów teoretycznych celem zapisania się do odpowiednich grup, a następnie zgłaszają się do nauczycieli przedmiotu głównego, akompaniamentu i pozostałych przedmiotów.
Przypominam (szczególnie ubiegłorocznym klasom III), że od klasy IV obowiązuje uczniów również forma muzykowania zespołowego. W tym półroczu (to ważne - mówimy o pierwszym semestrze) ze względu na pandemię nie będzie zajęć chóru oraz orkiestry. Zamiast tego w miarę możliwości uczniowie będą przydzielani na zespoły. O tym na jakie zajęcia będzie uczęszczać uczeń decyduje nauczyciel prowadzący przedmiot główny wspólnie z nauczycielem prowadzącym zajęcia zespołowe. W klasie V dochodzi przedmiot „fortepian dodatkowy” - proszę o tym pamiętać. Dla powtórzenia i utrwalenia - nauczyciele wszystkich przedmiotów mają dyżury w swoich klasach od środy 2.09 do piątku 4.09 w godzinach 15.00-18.00. Na stronie jest już praktycznie gotowy plan zajęć grupowych, ale oczywiście dopuszczamy drobne zmiany.

Drodzy Rodzice,
W tym trudnym dla wszystkich okresie bądźmy wszyscy dla siebie wyrozumiali oraz bądźmy elastyczni w kwestii układania planu zajęć. Na pewno zwróciliście uwagę, że jest więcej grup na zajęciach teoretycznych (ze względu na ograniczoną ilość dzieci w grupie) oraz, że zajęcia teoretyczne w zmniejszonym wymiarze będą się odbywały raz w tygodniu. Pamiętajcie, że to wszystko dla bezpieczeństwa Państwa dzieci, a co za tym idzie również dla bezpieczeństwa całych Waszych rodzin.

Kierownik Dydaktyki i Wychowania
Paweł Literski