Debiuty Najmłodszych Smyczkowców

XII_debiuty

W niedzielne popołudnie 22 marca w auli naszej szkoły, panowała iście gorąca atmosfera, a to za sprawą skrzypków i wiolonczelistów, którzy zaprezentowali się podczas XII edycji Debiutów Najmłodszych Smyczkowców. Młodzi adepci gry przyjechali z Krosna Odrz., Wschowy, Zielonej Góry, Żagania i oczywiście z Nowej Soli.
Zanim rozpoczęły się występy, każdy uczestnik otrzymał pakiet powitalny, a Pani Małgosia Grzesik, dusza szkoły, dodawała wszystkim otuchy już od pierwszych kroków w naszej szkole. Wszyscy uczestnicy Debiutów wysłuchali Bolera Maurycego Moszkowskiego w wykonaniu Tria fortepianowego czyli Julii Aksentowicz , Wikotorii Grajewskiej i Dominika Gołemberskiego przygotowanego przez p. Beatę Gołemberską.
Wspaniała publiczność nagradzała gromkimi brawami wszystkich młodych artystów. Po udanych występach nastąpiło rozwiązanie muzycznej zagadki na temat Bolera, dzieci miały za zadanie odpowiedzieć na pytanie z jakiego kraju pochodzi bolero. Nie były to odpowiedź : A - Chiny, ani odpowiedź C - Honolulu, wszyscy bezbłędnie odpowiedzieli, że bolero wywodzi się z Hiszpani. Miś-Szczęściarz został wylosowany przez asystenta Aleksandra i trafił do nowosolskiej skrzypaczki Agatki Mąki.
Na zakończenie Debiutów zaprezentowała się Julia Aksentowicz, debiutantka z 2009r., która wykonała wraz z p. Alicją Aksentowicz - J. I . Paderewskiego Melodię oraz Bogusława Martinu Arabeskę. Na pożegnanie Debiutanci otrzymali dyplomy oraz niespodzianki.
Po koncercie zawiązały się nowe znajomości muzyczne, a sesja fotograficzna trwała długo...zapraszamy do galerii zdjęć.

Małgorzata Tofilska